Google Yeni Projesi İle Mobil Sektöründe Çığır Açmayı Planlıyor

Bugün herkese açık bir beta sürecine başlayan Google, bu sürecin Apple TestFlight uygulaması üzeriden yapıldığını ve bazı verilerin Apple ile paylaşılacağını belirtti.

Google, iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliği test etmeye başladı. Google’ın email platformu Gmail, iOS uygulamasıyla tüm email servislerini tek çatı altında toplamak için geliştirdiği güncellemeyi test ediyor.

Gmail, en sonunda iOS uygulamasındaki büyük eksiğini kapatıyor. Google, artık kişilerin üçüncü parti e-posta hesaplarını da direkt olarak Gmail içerisinde kullanmasına imkan tanıyacak. Apple’ın kendi icloud ve me.com emaillerini de kendi bünyesine alabilen bu özellik sayesinde kişisel ve iş mailleri aynı çatı altında toplanabiliyor.

Bununla birlikte Gmail, Yahoo, Outlook, hotmail, live ve diğer smtp maillerinin hepsi kolayca tanımlanabilecek. Yeni Gmail uygulamasının bu yapısı sayesinde kullanım bir hayli zenginleştirilecek. Kullanıcıların sadece servise girerken aşamaları takip etmeleri gerekecek. Burada kullanıcılardan bir de form doldurmaları istenecek. Bir nevi geribildirim çalışması olacak olan bu başvuru formunun doldurulmasından sonra, kullanıcılar doğrudan servisi kullanabilecekler.

Bugün herkese açık bir beta sürecine başlayan Google, bu sürecin Apple TestFlight uygulaması üzeriden yapıldığını ve bazı verilerin Apple ile paylaşılacağını belirtti.

Şimdilik beta sürümü ile gelecek olan uygulama yakında tüm iOS Gmail uygulamalarına gelecek güncelleme ile kullanıma açılacak. Bununla birlikte, Google dışı hesaplara verilen desteğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

  • Eğer birden fazla kişiye aynı maili atacaksanız tek tek uğraşmanıza gerek yok. Gmail sahip olduğu özelliklerle işinizi oldukça kolaylaştırıyor.
  • Gmail ile toplu e-posta atmak için öncelikle bir Google hesabınız olması gerekiyor.

Gmail’in sahip olduğu “Rehber” özelliğini kullanarak kendinize bir kişi listesi oluşturabilir ve ardından bu kişilere aynı iletiyi tek seferde atabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile e-posta grupları da oluşturabilirsiniz. Dilerseniz fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Gmail’de Toplu Mail Nasıl Atılır?

Gmail ile toplu e-posta atmak için öncelikle bir Google hesabınız olması gerekiyor. Google hesabınız ile Gmail websitesine girdikten sonra solda yer alan ufak menüden “Rehber” seçeneğine tıklayın ve aşağıdaki adımları dikkatlice uygulamaya başlayın. Toplu mail atma ile ilgili pek çok eklenti ve uygulama bulunuyor. Ancak fazla seçeneğin olması güven sorunlarını da beraberinde getiriyor. Tam bu noktada Gmail’in sahip olduğu ancak pek bilinmeyen özelliği devreye giriyor. Gmail ile eklenti kurmadan birden fazla kişiye mail atabilirsiniz. Nasıl mı? Devam edelim..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Google Yeni Projesi İle Mobil Sektöründe Çığır Açmayı Planlıyor